BREAKING NEWS

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email
סוף העולם לא יגיע כל כך מהר, עם כל הצער שבדבר, רבים מאיתנו יסבלו מהמשבר בפן הכלכלי, אולם המשק עצמו ימשיך הלאה, כך קרה בכל המשברים, אפילו במשבר הדיור העצום שהיה בארה"ב בשנת 2008, בנקים קרסו, חברות פשוט רגל, אנשים איבדו את כל הונם ובכל זאת המשק המשיך הלאה, ולאחר תקופה קצרה, מחירי הדיור והמניות זינקו מעבר למחירים שהיו טרם המשבר.
אצלינו, המצב הרבה יותר פשוט,מכמה סיבות:
1.הפיקוח על הבנקים הרבה יותר הדוק .
2. הממשלה מגבה את הבנקים ולא תאפשר לאף בנק לקרוס, וזאת מהסיבה הפשוטה – קריסת בנק משמע נזק עצום לאזרחים רבים, בישראל יש פחות מ 10 בנקים, לעומת זאת בארה"ב יש קרוב ל- 5,000 בנקים, ולכן הכלכלה יכולה לספוג קריסה של בנק אחד או מספר בנקים.
3. שימו לב! עוד בטרם, החל המשבר להשפיע על מחירי הנדל"ן
הממשלה מתערבת בשווקים. עוד לפני שזז משהו בשוק הנדל"ן, ואנו עדיין לא רואים ירידות במחירים, אחוז חדלי הפרעון לא גדל, וכבר הממשלה משחררת חסמים, הורידה מיסים על רכישת דירה להשקעה כדי לעודד את רכישת הדירות ולשמור  על מחירי הדירות יציבים.
וזה לא הכל, יש לממשלה עוד הרבה קלפים בשרוול… לדוגמה העלאת אחוזי המימון לדירה שניה, הגדלת יחס הכנסה/החזר ללוקחי משכנתא, להתיר מכירת ביטוח משכנתא עד 90% מימון, כדוגמת ביטוח  EMI שהיה חוקי עד 2014, התרת לקיחת משכנתא במסלול 100% פריים.
לכן, חשוב לי שתבינו שאתם לא יכולים לבנות על מחילת חובות המונית או גורם עליון שיעלים את הבעיות שלכם כלא היו, אני קורא הרבה פוסטים ברשתות החברתיות שאנשים ממתינים שמישהו יעזור להם, הממשלה/הבנקים/התאחדויות למיניהן/מהפך שלטוני -חבל! חבל על האשליות, זה לא יקרה לעולם.
המציאות והחיים חזקים יותר מהכל, אתם באופן אישי תדפקו אבל קטר המשק ימשיך הלאה ובעוד שנה לא יזיז לאף אחד הסיפורים שלכם למה חרגתם ממסגרת האשראי או למה חזרו לכם צ'קים
בתקופת הקורונה.
תוכלו להתבכיין כמה שאתם רוצים ברשתות החברתיות, אבל לא תקבלו מהבנקים שקל!
תהיו חכמים, ממושמעים תשמרו על התנהלות נכונה בכל מחיר ותרוויחו מזה, אם תנסו לדפוק את המערכת תפסידו.
 
חקרתי את כל המשברים העצומים שהיו במאה האחרונה, באף אחד מהם לא היו מחילות חוב המוניות, אני לא רואה סיבה לשינוי במשבר הנוכחי, מה גם שבנתיים ההרס העיקרי הוא בתחום הכלכלי בלבד ובכל מקרה תחזיות האימים שגרמו להשתקת המשק במרץ עד מאי לא התממשו ולאט לאט המשק חוזר לשגרת עבודה בחסות הקורונה.

אז מה אתם תעשו למען הכלכלה…שלכם?
תחרקו שיניים, תהדקו חגורה ונסו להגדיל הכנסות בכל דרך, העיקר שלא תחרגו ממסגרת האשראי ויחזרו לכם הוראות קבע או צ'קים, רחמנא ליצלן.
אתם תודו לי אחר כך.

מאמרים נוספים

הטעות שתפגע לכם בדירוג האשראי

טעות נפוצה ביותר שתפגע לכם בדירוג האשראי לחצו פה למעבר לסרטון קליל עם הסבר מקצועי למה כדאי לכם להתחיל לסרב להצעות טלפוניות שאתם מקבלים.

הטעות הבנקאית שתעלה לכם ביוקר

פשוט רפורמה מטומטמת לאחר 3 שנות עבודה, בנק ישראל חגג בקול תרועה את הרפורמה המהפכנית למעבר חשבון מבנק לבנק באמצעות לחיצת כפתור בלבד.   וואוו,