הטעות הבנקאית שתעלה לכם ביוקר

שתף פוסט זה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב twitter
שיתוף ב email

פשוט רפורמה מטומטמת

לאחר 3 שנות עבודה, בנק ישראל חגג בקול תרועה את הרפורמה המהפכנית למעבר חשבון מבנק לבנק באמצעות לחיצת כפתור בלבד.

 

וואוו, ממש מרגש,

 

אבל כשקוראים את האותיות הקטנות מגלים שהרפורמה הזו לא רלוונטית ל 90% מהלקוחות ואף תגרום להם נזק בעתיד, ומי שירוויח מהמהלך יהיו כמובן הבנקים. (בדומה לרפורמה הקודמת של דירוג אשראי ללקוח שהבנקים הם המרוויחים ממנה)

 

מה כל כך גרוע ברפורמה?

 

כשקוראים את פרטי הרפורמה מגלים שלקוח שמבקש להעביר את חשבונו בצורה אוטומטית לבנק חדש באמצעות הרפורמה החדשה, אזי יעבירו לו בצורה אוטומטית את כל הכסף מהחשבון הקודם כולל החיובים והזיכויים והוראות קבע שיש בחשבון והחשבון הישן יסגר בצורה אוטומטית,

מה שמענין אותנו זה, שאי אפשר לבקש שרק חלק מהפעולות הללו יתבצעו אלא זה או הכל או כלום.

 

כלומר, לקוח שישתמש באופציה הזו, כל הפעילות הבנקאית שלו תעבור לבנק החדש והבנק הישן יסגר!

 

דבר כזה פוגע ברוב הלקוחות מהסיבות הבאות:

 

1. אסור לסמוך על בנק אחד בלבד – יוצא לי לפגוש יותר מידי לקוחות שסמכו על בנק אחד וברגע שהתחלף שם בנקאי/ מנהל תחום / מנהל סניף או שהבנק שינה את המדיניות שלו, הלקוחות נקלעו למצוקה כלכלית ואף להחזרי חיובים והכל בגלל שסמכו על בנק אחד ולא נותר להם זמן להתארגן על מקורות אשראי מבנק חדש בזמן קצר.

 

2. מגבלה בגיוס כסף – האובליגו (סך כל ההלוואות והאשראי) שבנק אחד יכול לתת ללקוח הוא מוגבל ביחס לאובליגו ששני בנקים יכולים לתת ללקוח, ושימוש ברפורמה הזו יקטין את יכולת גיוס האשראי של הלקוחות, מה שיקרה שגם לקוחות שלא מעוניינים לסגור את הבנק הישן יהיו נתונים ללחצים מצד הבנקים להשתמש בה וכך לסגור את הבנק הישן מהלך שיקטין את התחרות וישאיר את הלקוחות בידי בנק אחד בלבד.

 

"על הנייר" זה אולי נראה שתי נקודות פשוטות אבל בפרקטיקה הבנקאית השוטפת הן מאוד מהותיות ללקוחות שלוקחים משכנתא או זקוקים להלוואות.

מאמרים נוספים

הטעות שתפגע לכם בדירוג האשראי

טעות נפוצה ביותר שתפגע לכם בדירוג האשראי לחצו פה למעבר לסרטון קליל עם הסבר מקצועי למה כדאי לכם להתחיל לסרב להצעות טלפוניות שאתם מקבלים.

הטעות הבנקאית שתעלה לכם ביוקר

פשוט רפורמה מטומטמת לאחר 3 שנות עבודה, בנק ישראל חגג בקול תרועה את הרפורמה המהפכנית למעבר חשבון מבנק לבנק באמצעות לחיצת כפתור בלבד.   וואוו,